Ühe suurlinna vaikses linnaosas väiksel kõrvaltänaval rohelises majas elab üks üsna tavaline perekond – ema, isa ja nende kolm last. Saagem siis tuttavaks.

   Ema Raili töötas varem lillepoes, kuid nüüd on kõige väiksema lapsega kodus. Isa Indrek töötab reklaamiettevõttes.

   Grete on tumepruunide pikkade juuste ja armsate põselohukestega varateismeline tüdruk, kelle meelest on väga tüütu koolis käia. Sellegipoolest meeldib talle seal sõpradega kokku saada ja ka mõned õpetajad tunduvad talle täitsa vahvad. Isegi mõned ained, nagu näiteks inglise keel ja kehaline kasvatus, on talle meeltmööda. Kõige raskem kogu selle kooliskäimise juures on tema jaoks aga hommikune varane ärkamine, eriti külmal pimedal ajal, sest Grete on üks suur unekott, nagu öeldakse.

   Noorem vend Mattias naudib erinevalt oma õe leigest koolivaimustusest lasteaiaelu. Lasteaias on ju palju lapsi, kellega mängida, huvitavad mänguasjad ja toredad õpetajad, kes korraldavad põnevaid tegevusi. Vahel harva tuleb talle seal siiski ka tusatuju peale, kuid see möödub tavaliselt kiiresti.

   Pesamuna on natuke üle aastavanune Ketlin, keda teised pereliikmed kutsuvad tihti hellitusnimega Ketu. Ta on väike rõõmus lokkisjuukseline tüdruk, kes aina rohkem oma iseloomu näitab ja sellega teisi kord lõbustab, vahel aga päid vangutama paneb.

   Nii nad siis koos elavad ja toimetavad. On rahulikumaid ja närvilisemaid päevi, on huvitavaid tegemisi ja igavamat olemist – nagu ikka elus ette tuleb.

Võta ühendust

E-mail: info@mindiks.ee