Taas said kolm sõbrannat restoranis kokku, et sööki-jooki nautida ja lobiseda. Täpsustuseks olgu öeldud, et nendeks on nii selles loos kui edaspidi brünett Riin, punajuukseline Marili ja liivakarva juustega Kaidi. Nad on kõik kahekümnendates eluaastates neiud, kes on omavahel sõbrad juba lapsepõlvest peale. Nüüd, tööinimestena, ei saa nad enam väga tihti kokku, kuid kord kuus või paari kuu tagant kohtuvad ikka. 
   „Nii, mis siis menüüs on?“ pistis Marili nina menüü kaante vahele.
   „Ma tegin juba valiku ära,“ teatas Riin. „Võtan pardi.“ 
   „Sulle part ikka maitseb,“ nentis Kaidi. „Sa tellid seda pea iga kord, kui seda pakutakse.“    „Maitseb, jah,“ ütles Riin. Ta rullis näppude vahel oma juuksesalku ja selgitas: „Tegelikult püüan alati tellida midagi sellist, mida ma kodus tavaliselt ise ei tee. Parti pole ma kunagi teinud ja arvan, et ega see mul tulekski hästi välja.“ 
   „Ma tahaks täna midagi kerget, näiteks mõnda salatit…“ libistas Marili pilgu üle menüü ridade. „Vot, kitsejuustu salat sobib hästi,“ tegi ta lõpuks otsuse. „Mis sa valid?“ pöördus ta Kaidi poole. 
   „Ma ei teagi… Midagi vürtsikamat ehk. Aa, siin ongi üks terav supp,“ leidis ta menüüst. 
   Riin vaatas huvi pärast ka juba magustoidud üle. „Tüdrukud, kas magustoitu ikka ka pärast tellite?“ küsis ta teistelt. 
   Nood vastasid nagu ühest suust, et muidugi. Kuigi dessertide valik oli üsna suur, eelistasid kõik kolm toorjuustukooki. 
   Marili vaatas ringi, kas keegi teenindaja on lähedal, kellele märku anda, et nad on valmis tellima. Natuke eemal toimetasid kaks tütarlast ja üks tõmmu noormees. 
   „Loodetavasti teenindab meid see kutt,“ ütles ta teistele kelmikalt. 
   Neidude heameeleks tuligi just see noormees neilt tellimust võtma.  

Võta ühendust

E-mail: info@mindiks.ee