Hea nõid, nagu nimigi ütleb, on üks üldiselt heade kavatsustega metsas elav naisterahvas. Tema nimi on Smilla, aga talle meeldib, kui teda daamiks või prouaks kutsutakse, kuna ta jumaldab naiselikkust ja hoolitseb väga enda välimuse eest ning püüab alati ka võimalikult kombekalt käituda. Need, kes tema nime ei tea, viitavad temast kõneledes talle kui heale nõiale. Smilla on keskealine kahe varajases teismeeas lapse – poja Ville ja tütre Valle – ema.
   Proua Smilla ei ole oma väljanägemiselt selline tüüpiline nõid, keda nähes tekiks kerge kõhedus. Ta ei ole küürus pika ninaga vanaeit, kelle pilk on läbitungiv ja kes sisistab omaette mingeid sajatusi. Küll sarnaneb natuke sellele kirjeldusele hea nõia rivaal Baaba, kelle teod ja olek on talle teeninud hüüdnime paha nõid. Ta on kiuslik ja ei tee kellegi elu just kergemaks. Kui tal on igav, võib ta korralikke pahandusi tekitada. Baaba nii-öelda parem käsi on tema abiline must ronk Kraaks. Smillaga lendleb seevastu kaasas pisike varblane Siuts, kes tihti sätib end tema õlale istuma.
   Hea nõid ei kujuta enda elu mujal ette kui metsas oma hubases väikeses majakeses. Ta armastab viibida looduses ja suhelda seal kõige elavaga – nii taimede, putukate, lindude, loomade kui haldjatega –, kelle keelt ta kenasti mõistab. Lisaks sellele on tal veel ülivõimeid nagu ühel tõsiseltvõetaval nõial ikka. Tema peamine tööriist on imeilus roosast kvartsist sau, mille mõlemas otsas hiilgab ka läbipaistev mäekristall. Sauale lisavad suurejoonelisust veel armsad värvilised pisikesed kristallkivikesed ja kena hõbedaniitidest muster. Smilla kutsub seda hellitavalt võlukepikeseks ja selle koht on tavaliselt tema käekotis, ilma milleta ta naljalt ringi ei liigu. Väga harva, kui ta oma võlusaua tasku pistab või näiteks riiuli peale asetab.
   Järgnevates hea nõia lugudes saab teada tema erinevatest juhtumistest ja võlutegudest.

Võta ühendust

E-mail: info@mindiks.ee